İmar Bilgileri Planlar

Selimiyeemlak bu sayfasında yeni yasa ile ilgili olarak Selimiye Köyü'nün mahalle olması ve planlar hakkında bigi vermektedir. Marmaris Selimiye imar bilgileri planlar ve yeni yasa ile mahalle olması neler getiriyor sorularının yanıtları detaylı anlatımla Gonenc Emlak sunmaktadır. Selimiye Marmaris satılık emlak kiralık ilanları ile güncel arsa villa köy evleri fiyatları güncellenerek sunulmaktadır.

Ana Sayfa » İmar Bilgileri » Planlar Sayfasındasınız.

İmar Bilgileri

Bilindiği gibi Marmaris Selimiye imar konunu açısından Datça Bozburun plan hükümlerine tabidir. Selimiye Köyü'ne vatandaş değimi ile söyleyelim:imar gelmemiştir. Muğla Bayındırlık İl imar Müdürlüğü köylerle ilgili çalışmaları yürtmekteydi. Daha sonra İl özel İdare Müdürlüğü, G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma yönetmelik değişikliği ile kriterlere uygun gayrimenkullerde konut, otel inşaat ruhsatı vermeye başladı. İmar bilgileri sayfamızda detaylı olarak bu kriterler açıklandı. Datça Bozburun plan hükümlerinde legant bilgileri maddeler halinde yer almaktadır. İnşaat ile ilgili tüm ayrıntılar yer almaktadır. İnşaat müsadesi verilirken referans temel hükümleri bu maddelere dayanmaktadır.

Selimiye de satın aldığınız kriterlere uygun arsa için yapılacak ilk işlem, imar durum belgesini almakdır. Ardından, geçerliliği bir yıl olan bu belgeye istinaden, yol gösterici olması amacıyla yapılacak ev planının hazırlanmasıdır. Zaten yukarıda açıkladığımız gibi, plan kafanıza göre olmaz. Plan hükümlerinde belirtilmiş hususlara uygun olarak çizim yapılır. Statik hesapları, elektrik projesi vb. hazırlanır. Bu işler tamamlandıkdan sonra, Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü'nde inşaat ruhsatı temin edilir. Yapılacak olan yapının onaylanmış plana uygun yapılması gerekir. İnşaat tamamlandıkdan sonra Yapı kullanma izin belgesi çıkarılır. Konut için yapılacak son işlem kat mülkiyetinin tesis edilmesidir. Aşagıda resimleri görülen villa planı İl özel İdare Müdürlüğü tarafından onaylanmış Selimiyede villa için örnek olarak sunulmuştur.Selimiye ve Marmaris satılık arsalar ile konut taleplerinizi lütfen iletiniz.

İmar Bilgileri Revizyon Planı - Sayfa 21 2 Sayfalar

satılık arsa

selimiye satılık arsa

selimiye köyü

Kemal Gönenç Ekonomist / Şirketimizin uluslararası NACE kodu: 683102 'dir. Marmaris Ticaret Odası üyesiyiz.

Hizmet Konularımız

• Expertizlik Hizmeti • Gayrimenkul Danışmanlığı • Tapu takip işleri,Yer tesbiti, Kat Mülkiyeti tesis işleri • Parselasyon,halihazır harita,imar durum belgesi
• Kira kontratı, satış protokolü, fizibilite raporu hazırlamak.

Gonenc Emlakçılık Ltd. Şti. Marmaris' de yirmi yıl üzerinde süredir ayni adresinde hizmet vermektedir.
Yeniyol Caddesi Tepe Mahallesi 61nci sokak 20/12 48700 Marmaris-Muğla
0(252) 4133089 - 4133090 Ofis 4133090 Fax 0532 312 0116 Cep

Selimiyebox Bülteni şirketimizin düzenli gayrimenkul sektörü hakkında analizleri, haber, ilan ,inceleme, fiyat hareketleri, yorumları yayınlamaktadır.

Gonenc Emlak Ltd. Sti. [Kuruluş 1994] ® Tüm hakları saklıdır.
Marmaris Selimiyebox Bülteni / 2008

TOPlist