Gönenç Emlak

Muğla çevresi Marmaris gayrimenkul pazarı kapsamında hizmet veren Gönenç Emlak Şirketi sektörde sık sorulan sorularla ilgili içeriği paylaştı.

Gayrimenkul Pazarı // Selimiye Gönenç Emlak

Marmaris emlak

Türkiye Marmaris Piyasası

29 yıl üzerinde Muğla çevresi Marmaris gayrimenkul pazarı kapsamında hizmet veren şirketimiz sektörde sık sorulan sorularla ilgili içeriği sektöre sundu. Birbirinden bağımsız alıcı satıcıların özgür iradeleriyle sahip oldukları mülkiyet haklarının belirlenen tarihte el değiştirmesi piyasasında gerçekleşir. Ticaretin güvenle yapılması danışman desteğiyle sağlanır. Pazarın değeri vardır. Taşınmazların değerinin belirlenmesi ise lisans sahibi yetkili uzmanlarca yapılır. Taşınmaz bazı şartlar gözetilerek fiyat biçilmesine, gayrimenkul değerleme denilmektedir. Yapılırken ilgili mevzuata uyulması gereklidir. Türkiye ve Marmaris Gayrimenkul pazarı içinde faaliyet gerçekleşmektedir.

Değerleme Yapma Yetkisi Kimlere Aittir?

Profesyonel açıdan konuyla ilgilenen şahıslara değerleme uzmanı denilmektedir. Üniversitelerin inşaat mühendisliği, mimarlık, şehir planlama, iktisat, işletme bölümü mezunları yapılabilmektedir. Fakat mezunların tespit yapabilmesi için mezuniyet sonrasında sınavdan geçmesi gerekmektedir. Bu amaçla Sermaye Piyasası Kurulu tarafından Değerleme Uzmanı Sınavı yapılmaktadır. Sınavdan yeterli puanı alan adaylar için lisans verilmektedir.

Bilgi Önemlidir?

Türkiye Muğla piyasasında yer alan danışmanlık şirketleri Marmaris gayrimenkul pazarı kapsamında pek çok kiralama ve alım-satım uygulaması yapılmaktadır. Günümüzde faaliyetin hakkıyla yapılabilmesi için değerinin belirlenmesi önemlidir. Tespit yapılırken taşınmazın yaşı, hizmet amacı, mevcut konumu, büyüklüğü gibi parametrelere önem verilmektedir. Ayrıca döneme uygun piyasa araştırması yapılması, taşınmazın emsalleriyle karşılaştırılması ve kıymetinin ona göre biçilmesi gerekmektedir.

Başvuruyu Kimler Yapabilir?

Taşınmazın  kıymetinin belirlenmesi için yetkili şahıslar ya da kurumlar başvuru yapabilmektedir. Yetki sahibi uzmanlar yerinde ölçüm hesaplamaları yapar. Sonuçları taşınmazın projesiyle karşılaştırmaktadırlar. Ardında da yukarıda anlatılan tüm durumları dikkate alınır ve şahıs veya kurumlar için rapor sunmaktadır. Kiralama ve alım-satım faaliyeti rapora göre yapılmaktadır.

Gönenç Danışmanlık Şirketi

1.Ocak.1994 tarihinde kurulan şirket uzman ekiple yönetilmektedir. Datça’dan Fethiye’ye kadar olan sahil kuşağındaki turistik bölge hizmet alanımızdır. Teknolojiyi daima yakından izleyen firma sürekli güncellenen 700 adet üzerinde satılık kiralık ilanlarını yayınlar. Doğrudan mülk sahipleriyle irtibat sağlanır. Yayındaki ilanlarla ilgilenen alıcılar olduğunda sahipleriyle karşılıklı görüşme sağlanmasıyla güvenli ticaret yapılır. Dijital pazarlama teknikleriyle piyasa çalışması çözüm odaklı sürdürülmektedir. Marmaris gayrimenkul pazarı içindeki çalışmalar yanı sıra sektöre yönelik içerikler taleplerin devam etmesi nedeniyle paylaşılmaktadır.