Gönenç Emlak Satılık Arsalar // Selimiye Emlak

Marmaris Gönenç Emlak satılık arsalar ve Selimiye emlak piyasasına sunulan arsa arazi tarla tipi gayrimenkul bilgileri veriyor.

Emlak Danışmanı

Gönenç Emlak Satılık Arsalar

 • İlan No
  125
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  6300
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Selimiye Arsa İlanları

Marmaris Gönenç Emlak satılık arsalar ve Selimiye emlak piyasasına sunulan arsa arazi tarla tipi gayrimenkul bilgileri veriyor.Mugla Marmaris Selimiye Köyünde, ulaşımı kolay, denize sıfır konuma sahip, arsanın yanına kadar yolu bulunan, Kıyı Kenar Şerit Kanunu nedeniyle imar gelinceye kadar inşaat yapılamayan, resmi tapulu arsa.

3621/3830 Sayılı Kıyı Kanunu

Kanunun Kabul Tarihi: 04/04/1990 ; Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 17/04/1990 ; Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 20495 nolu olup, detay bilgilere kanunu inceleyerek ulaşmanız mümkündür. Bu konuda bize danışabilirsiniz.

Bilindiği üzere geçiş dönemi yapılaşma koşulları, tarla özelliğine sahip gayrimenkullere kriterlere uymak şartıyla arsa statüsü kazandırmıştır. Ciddi bir ihtiyaç böylece karşılanmıştır. Ayrıca kontrolsüz ve kaçak yapılaşmanın da önlenmesi amacına yönelik önemli adım atılmıştır. Geçici yapılaşma koşulları özellikle köy yerleşim alanı hudutları içinde kalan emlaklar 400m2 büyüklüğünde arsalara ev yapabilme olanağı tanırken, köy gelişme alanında kalan gayrimenkullerde ise 5000m2 üzerinde büyüklük aranmaktadır. Sadece metraj yeterli değildir. Sit alanı, tarımsal niteliği korunacak alan, orman hudutları dışında kalmak da gereksinmektedir. Aksine yasal gelişme olmadığı sürece ifraz da köylerde yasaklanmıştır.

Tapu sicil kanununda yapılmış olan değişikliklerle yabancıların köylerden şahıs adına arsa satın almaları yasaklanmıştır. Yasal olarak kurulmuş olan Türk Şirketi Köyde satilik emlak alabilir. Daha sonra şirket hisselerini yabancılara satarsa; yabancılar şirketin, onun sahip olduklarının sahibi olur. Şirketin Türk, yabancı ortaklı olması da mümkündür. Doğrudan yabancı sermaye ile kurulan şirket de satın alma yapabilir. Şahıslara yasaklanan gayrimenkulün satın alınması bu yolla yasal olarak çözülebilmektedir. Yeni Türk Ticaret kanunu pek çok düzenleme getirmiştir. Limited Şirketlerin tek şahıs adına kurulması mümkündür. Ancak, bu yöntemle alın işlemi yapıldığında, şirket faaliyetsiz bile olsa her ay muhtasar beyannamesi verilmesi gerektiğinden muhasebeci ve hukuki danışmanlık için gayrimenkul mevzuatında yetkin avukat ile işbirliği yapılması gereksinmektedir. Selimiye satılık emlak, prosedürü için daha fazla bilgi için bize ulaşınız.

İmar Durumu Son Gelişmeler

Muğla İli Büyük Şehir Belediyesi ilan edilince, İl Özel İdare Müdürlüğü imar çalışmalarındaki yetkisini aldı. yasa gereği yerleşik 500 kişi veya üzerinde nüfusu olan köyler mahalle statüsü kazandı. İmar çalışmaları, ruhsat işleri konusunda Marmaris Belediyesi sorumlu oldu. 1/25.000 Ölçekli Revizyon İmar Planı onaylandı. Toprak kanunu çıkarıldı. Selimiye'de kadastro yoluna cephesi olan, sit alanında b-veya kıyı kenar şerit kanunu kapsamı dışında olan parseller genel olarak inşaat ruhsatı alabilir. Net bilgi Marmaris Belediyesi tarafından alınabilir.

Gönenç Emlak

Gayrimenkul gösterme randevuyla selimiyeemlak tarafından yapılır, güvenli alışveriş gereği alıcı satıcı karşılıklı görüştürülür. Köyde denize sıfır 6.300m2 satılık arsagayrimenkul ilanları yanısıra müstakil ev villa köy evleri portföyümüzde mevcutdur. Satılık arsalar konusunda lütfen isteklerinizi bildiriniz. Son kayıt edilen Selimiye satilik emlak ilanları için RSS özet akış sistemi ile izleme yapılabilir. Selimiyebox emlak bülteni üyelerine otomatik olarak yeni ilanlar kayıt edildiğinde bilgi ulaştırılır. Mugla Marmaris ,Selimiye satilik emlak, gayrimenkul ilanları ile köy evleri villa müstakil ev bilgileri selimiyebox bülteninde verilmektedir. Selimiye satilik emlak ilanları, Marmariste satılık villa arsası arazi yatırımcılara emlaklar Selimiyeemlak tarafından ücretsiz üyelik sistemiyle düzenli güncellenerek sunuyor.

Özellikler
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Müstakil Tapu
Harita