Gönenç Emlak Satılık Arsalar // Selimiye Emlak

Marmaris Gönenç Emlak satılık arsalar ve Selimiye emlak piyasasına sunulan arsa arazi tarla tipi gayrimenkul bilgileri veriyor.

Emlak Danışmanı

Gönenç Emlak Satılık Arsalar

 • İlan No
  125
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  6300
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Selimiye Arsa İlanları

Marmaris Gönenç Emlak satılık arsalar ve Selimiye emlak piyasasına sunulan arsa arazi tarla tipi gayrimenkul bilgileri veriyor. Muğla Marmaris Selimiye Mahallesinde ulaşımı kolay, denize sıfır konuma sahip, arsanın yanına kadar yolu bulunan, Kıyı Kenar Şerit Kanunu nedeniyle imar gelinceye kadar inşaat yapılamayan, gayrimenkul yatırımı amacına uygun resmi tapulu arsa.

3621/3830 Sayılı Kıyı Kanunu

Kanunun Kabul Tarihi: 04/04/1990 ; Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 17/04/1990 ; Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 20495 numaralı olup, detay bilgilere kanunu inceleyerek ulaşmanız mümkündür. Bu konuda bize danışabilirsiniz. Bilindiği üzere geçiş dönemi yapılaşma koşulları, tarla özelliğine sahip gayrimenkullere kriterlere uymak şartıyla arsa statüsü kazandırmıştır. Ciddi bir ihtiyaç böylece karşılanmıştır. Ayrıca kontrolsüz ve kaçak yapılaşmanın da önlenmesi amacına yönelik önemli adım atılmıştır. Geçici yapılaşma koşulları özellikle köy yerleşim alanı hudutları içinde kalan emlaklar 400m2 büyüklüğünde arsalara ev yapabilme olanağı tanırken, köy gelişme alanında kalan gayrimenkullerde ise 5000m2 üzerinde büyüklük aranmaktadır. Sadece metraj yeterli değildir. Sit alanı, tarımsal niteliği korunacak alan, orman hudutları dışında kalmak da gereksinmektedir. Aksine yasal gelişme olmadığı sürece ifraz da köylerde yasaklanmıştır.

Yabancılara Emlak Satışı

Tapu sicil kanununda yapılmış olan değişikliklerle yabancıların köylerden şahıs adına arsa satın almaları yasaklanmıştır. Belediye hudutları kapsamında kalan parsellerde bu durum ortadan kalktı. Muğla metropol belediye olunca Selimiye mahalle statüsü kazandığı için serbestlik kazandı.  Yasal olarak kurulmuş olan Türk Şirketi Köyde satılık emlak alabilir. Daha sonra şirket hisselerini yabancılara satarsa; yabancılar şirketin, onun sahip olduklarının sahibi olur. Şirketin Türk, yabancı ortaklı olması da mümkündür. Doğrudan yabancı sermaye ile kurulan şirket de satın alma yapabilir. Şahıslara yasaklanan gayrimenkulün satın alınması bu yolla yasal olarak çözülebilmektedir. Yeni Türk Ticaret kanunu pek çok düzenleme getirmiştir. Limited Şirketlerin tek şahıs adına kurulması mümkündür. Ancak, bu yöntemle alın işlemi yapıldığında, şirket faaliyetsiz bile olsa her ay muhtasar beyannamesi verilmesi gerektiğinden muhasebeci ve hukuki danışmanlık için gayrimenkul mevzuatında yetkin avukat ile işbirliği yapılması gereksinmektedir. Selimiye satılık emlak, prosedürü için daha fazla bilgi için bize ulaşınız.

İmar Durumu Son Gelişmeler

Muğla İli Büyük Şehir Belediyesi ilan edilince, İl Özel İdare Müdürlüğü imar çalışmalarındaki yetkisini aldı. yasa gereği yerleşik 500 kişi veya üzerinde nüfusu olan köyler mahalle statüsü kazandı. İmar çalışmaları, ruhsat işleri konusunda Marmaris Belediyesi sorumlu oldu. 1/25.000 Ölçekli Revizyon İmar Planı onaylandı. Toprak kanunu çıkarıldı. Selimiye'de kadastro yoluna cephesi olan, sit alanında b-veya kıyı kenar şerit kanunu kapsamı dışında olan parseller genel olarak inşaat ruhsatı alabilir. Net bilgi Marmaris Belediyesi tarafından alınabilir.

Gönenç Emlak Selimiye Fırsatları

Gayrimenkul gösterme randevu alınarak tarafından yapılır, güvenli alışveriş gereği alıcı satıcı karşılıklı görüştürülür. Köyde denize sıfır 6.300m2 satılık arsa gayrimenkul ilanları yanı sıra müstakil ev villa köy evleri portföyümüzde mevcuttur. Satılık arsalar konusunda lütfen isteklerinizi bildiriniz. Son kayıt edilen ilanları için özet akış sistemi ile izleme yapılabilir. Selimiye Emlak Bülteni üyelerine otomatik olarak yeni ilanlar kayıt edildiğinde bilgi ulaştırılır. Muğla Marmaris Selimiye satılık emlak, gayrimenkul ilanları ile köy evleri villa müstakil ev bilgileri güncel verilmektedir. Selimiye satılık emlak ilanları, Marmaris satılık villa arsası arazi yatırımcılara emlaklar firmamız tarafından ücretsiz üyelik sistemiyle düzenli güncellenerek sunuyor.

Özellikler
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Müstakil Tapu
Harita