Gönenç Emlak

Türkiye geneli özellikle yerel Marmaris gayrimenkul pazarı kapsamında yeşil evlere ilgi günden güne büyümektedir. 

Marmaris Gayrimenkul // Gönenç Emlak

Marmaris gayrimenkul piyasası

Konut Piyasasından Haberler

Türkiye geneli özellikle yerel Marmaris gayrimenkul pazarı kapsamında yeşil evlere ilgi günden güne büyümektedir. Güneş panellerinde sadece su ısıtma değil ayni zamanda elektrik üretiminin sağlanmasıyla taşınmazın gereksinimleri karşılanıyor. Marmaris gayrimenkul piyasası konut yatırımı maliyeti yüksek görünebilir ancak geri dönüş süresi dikkate alındığında çok ciddi tasarruf sağlanıyor. Buzdolabı, televizyon, aydınlatma, ısınma, mutfak gereçlerinin kullanımında kendi elektriğinizi üreterek kullanıyorsunuz. Çıkarılan yasa yararlanacağınız olanağı size tanıyor. Bölgede yaşanabilecek elektrik kesintileri yaşandığı durumda sizi etkilemeyecek. Hem parasal hem de ülkemiz için tasarrufu sağlanmış olacak.

Yeşil Ev Sistemleri

Konut sektöründeki düşüşten kaynaklanan piyasa koşulları, inşaat şirketlerini mevcut gelişme yörüngelerini yeniden değerlendirmeye zorladı. Potansiyel ev sahipleri, yeni inşa edilen mülkleri aktif takip etmektedir. Ancak, ilgi daha fazla teşvik gerektirir. İnşaat başlangıçları yatırımcıları çekmek için alternatif stratejiler uygulanmalıdır. Trendler, panellerinin eklenmesinin yanıt olabileceğinin mümkün olduğunu gösteriyor. Marmaris gayrimenkul pazarı birinci el bina yapımında panellerinin yer almasının maliyet arttırıcı öge gibi kabul ediyor. Ancak talebin artmasına da doğrudan etkisini göz önüne almamız gerektiğini gösteriyor.

Enerji Sistemleri

Artık konutlarda bu sistemler neredeyse tüm evlerde isteğe bağlı bir kolaylık gibi görülmüyor. Kendi ülkemiz dışında örneğin Amerika Birleşik devletlerinde güneş panelleri, gayrimenkul pazarı alanında alıcılar tarafından standart bir seçenek haline gelmiştir. ABD'deki en büyük on ev inşaatçısından bazıları yeni inşaat başlangıçlarına yıllar önce panelleri ilave etmeye başladılar. Özellikle ilgi çeken, bazı eyaletlerde cihazların eklenmesini zorunlu oldu. Enerji Sanayicileri Derneği'ne bağlı uzmanlar, mevcut talebin yıl içinde ulusal düzeyde yüzde 50 oranı üzerinde artacağını tahmin ediyor. Belki de yakın gelecekte Türkiye’de yapılarda panelleri zorunlu kullanıma sunulabilir. Devletin finansman desteği sağlaması durumunda gelişmenin ivme kazanacağı biliniyor.

Panel Sistemleri

Pahalı ev inşaatçıları, standart güneş enerjisine geçecek beklentisi talebi canlı tutmaya devam ediyor. Diğer tüm özellikler gibi elbette evin maliyetine ekleyecekler. Yükleniciler evin inşası sırasında panelleri eklendiğinde maliyetler yüzde 20'ye kadar düşebilir. Panellerin standart meta sunan evlerin çoğuna yerleştirilecek yörüngede oluşu kabul ediyor. On yılda yeni yapılan mevcut ABD evlerine sistem şeklinde ilk önce yaklaşık 494 megavat kuruldu. Ancak enerji ticaret grupları belirtilen sayıların her yıl neredeyse iki katına çıkmasını sağlıyor. Eğilim devam ederse, megavat gücü beklenilenin üzerine çıkacaktır. Nitekim Kaliforniya’da binlerce konut açıklanan modern sistemden yararlanıyor. Gayrimenkul sektöründe her beş yeni evden birinin güneş enerjisi kapasitesine sahip olmasını bekliyor. Ülkemizde panel tarlaları yapılmasının sanayicimiz ve devlet tarafından yapılması konuya verilen önemi yansıtmaktadır. Üretimi konusunda milli oranın yükselmesi ithalat açığının kapanmasına yönelik hamledir.

İrtibat: 0532 312 01 16