Marmaris Sahibinden Kiralık Daire // Selimiye Emlak

Siteler semtinde plaja 250 metre mesafede üç katlı binanın üçüncü katında Marmaris sahibinden kiralık daire piyasaya sunuldu.

Emlak Danışmanı

Marmaris Sahibinden Kiralık Daire

MUĞLA MARMARİS SİTELER MAHALLESİ
 • İlan No
  641
 • İlan Durumu
  Kiralık
 • Emlak Tipi
  Konut
 • m2
  85
 • Oda Sayısı
  2+1
 • Kat Sayısı
  3
 • Bulunduğu Kat
  3
 • Bina Yaşı
  20-25
 • Isınma
  Klima
 • Banyo Sayısı
  1
Açıklama

Kiralık Ev

2023 yılında kiraya verildi. Sözleşme süresi uzatılmaz ise tekrar kiraya verilecektir. Siteler semtinde plaja 250 metre mesafede üç katlı binanın üçüncü katında Marmaris kiralık daire piyasaya sunuldu. Dairenin üç tarafı açık olduğu için gün boyu güneş görür. Daire girişinde çelik kapı, ısı camlı pencere sistemleri, Amerikan mutfak ve komple yenilenmiş banyo ile balkondan ibaret 85 metrekare daire Deniz Sitesinde bulunmaktadır. Yola çift taraftan cepheli önü açık ferah aydınlık konuttur. Salon ve yatak odaları parkedir. Balkon büyüktür ve barbekü vardır. Banyoda Hilton lavabo, duş kabini ve Demir-döküm marka elektrikli 60 Litrelik elektrikli şofben bulunmaktadır. Dolmuş ve taksi durağına 80m, markete 90m ve 3M Migros 500m mesafededir.

Sözleşme Koşulları

Sahibinden Marmaris kiralık daire olarak sunulduğu için konut komisyon giderinden muaftır. Subay, ast subay, bankacı, öğretmen ve emekli aileler için ideal olduğunu belirtelim. Kalabalık olmayan aile tercih edilecektir. Bir yıllık kira kontratı tanzim edilir. Tahliye taahhütnamesi ve depozit alınır. Sözleşme sona erdiğinde karşılıklı anlaşma sağlanırsa yasada belirtilen yıllık TÜFE oranını aşmamak kaydı ile aylık ödemelere zam yapılarak sözleşmenin uzatılması mümkündür. Elektrik ve su abonelikleri kiracının adına yapılır. Deprem sigorta poliçesi ve Enerji Kimlik Belgesi mülk sahibi tarafından kontrat yapıldığında teslim edilir. Diğer şartlar yüz yüze görüşülür.

Marmaris Kiralık Evler

Muğla Marmaris kiralık daire için merkezde yoğun talep artışı devam etmektedir. Her yıl turizm sezonu öncesi devresel olarak yaşanan süreç son iki seneden bu yana niteliğini değiştirmiştir. En popüler ve yoğun talep alan mevkiler, Sarı ana, Tepe Mahallesi, Pazar Yeri, Belediye bölgesi arasında kalan bölgedir. İş merkezlerine yakın yoğunlaşma çekim oluşturmaktadır. Artık; yaz kış devamlı istek oluştuğundan fiyatlar yükselmektedir. Aylık kirası 5.000-TL olan daireler 7.0000-10.000-TL aylık kira ödemeli fiyatlara ulaşmasına rağmen kiralık ev bulmak günden güne güçleşmektedir. Aslında evlerin fiyat artışları durdurulamıyor denilebilir.

Konut Fiyatları

Marmaris gayrimenkul piyasasında belirtilen mevkiler, çarşıya, işyerlerine, bankalara ve okullara yakın olduğu için aileler tarafından tercih edilir. 3+1 Daireler de ise; 6.500-TL’den başlayan fiyatlarla evler sunulmaktadır. Birinci el konutlarda 15.000-20.000-TL etiketleri izlenmektedir. Merkez bölgeden uzaklaştıkça Marmaris kiralık ev bulma şans oranı artmaktadır. Bu konuda en avantajlı olan Beldibi fırsatlar sağlamaktadır. Ancak; ailelerin taşıt ulaşım bedelleri ilave edilince maliyet yükselir. Kira ekonomik olma avantajından uzaklaşır. Aylık 5.000-8.000-TL kira ödemek yerine mevcut birikim üzerine eklenerek konut kredisiyle ev satın almak yaygın olarak tercih ediliyor. Ancak; satış fiyatlarında da yükselme yaşanmaktadır.

Kiralar Neden Yüksek

1990 senesinde 6300 olan nüfus bugün adrese dayalı sayımda 90.000’i aşarken yaz mevsiminde yoğunluk daha da artmaktadır. Yaşanılan sorun çözümsüz görünüyor. Zira imarlı arsa arzındaki yetersizlik giderilemiyor. Hatta yetersizlik ifadesi sorunu açıklamaya bile yetmez. Konut imarlı parsel kalmamıştır. Coğrafi açıdan önü deniz, bir tarafı askeri yasak bölge, diğer tarafları ise orman ile çevrili olan ilçeyi büyütmek olanaksız. İmara açılacak alan maalesef bulunmamaktadır. Korkarız kat yükseklikleri arttırılmaz. İlçede yedi - dokuz katlı apartmanlar yapılırsa ne olacağını düşünemiyoruz. Nüfustaki artış, konut arzında daralma fiyatları yükseltmiştir. Son söz nokta. Gelecekte bu durumun lehine gelişme olması beklenmemektedir.

Danışman Desteği

1994 yılında başladığımız, halen devam eden profesyonel danışmanlık hizmeti aktif olarak şirketimiz tarafından verilmektedir. Şirketimizin fotoğrafı internet sitesi yüzlerce güncel ilan bilgilerini elektronik ortamda sunmaktadır. Aradığınız özelliklerde konutlar için izlemeniz önerilir. Fakat size özel ilan bulamadıysanız üzülmeyin. Talebinizi lütfen bizlere iletiniz. Yeni ilan bilgisi geldiğinde size öncelik verilir. Bu bir avantajdır.

İrtibat: 0532 312 01 16

Özellikler
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Müstakil Tapu
Harita