Marmaris Selimiye Satılık Arsalar // Selimiye Emlak

Gönenç Emlak Marmaris Selimiye satılık arsalar ve gayrimenkul ilanları ile yatırım amacına uygun parsel bilgileri sunmaktadır.

Emlak Danışmanı

Marmaris Selimiye Satılık Arsalar

 • İlan No
  348
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  6571
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Satılık Parseller

Gönenç Emlak Marmaris Selimiye satılık arsalar ve gayrimenkul ilanları ile yatırım amacına uygun parsel bilgileri sunmaktadır. Marmaris Selimiye sahilinde denize 25 metre mesafeden başlayan hafif meyille gerilere doğru uzanan, kırsal yerleşim alanı içinde yer alan arazi. Üçüncü derece doğal sit alamı kapsamında kalan satılık arsa, 3621/3680 sayılı kıyı kanunu belirlediği şartlar içinde kalmaktadır. Bu nedenlerle yasal olarak inşaat yapma izini alınamamaktadır. 1/1000, 1/5000 uygulama planları tamamlanarak onanmasından sonra büyük prim yapma özelliğine sahip satılık arazi önü kapanmaz deniz manzarasına sahiptir.

Selimiye Satılık Arsalar

Gayrimenkul ilanları ile satılık arsa köy evleri villa müstakil ev bilgileri Muğla Marmaris Selimiye ve Marmaris Gönenç Emlak bülteninde sunuluyor. Parseli gösterme firma yetkilisi tarafından yapılır. Nitekim, güvenli alışveriş temini amacıyla alıcı satıcı karşılıklı görüştürülür. Muğla Marmaris Selimiye mahallesi deniz manzaralı arsa, arazi, tarlalar portföyümüzde yer almaktadır. Müstakil ev villa köy evleri tipi gayrimenkul bilgilerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Sürekli olarak güncellenen sitemizde sorularınız, istekleriniz olduğunda bize ulaşın sayfasından lütfen isteklerinizi iletiniz.

Gayrimenkul Yatırımı

Salgın sonrası Türkiye güney sahillerine yönelik yoğun talep oluştu. İnsanlar iki katlı depreme direnci güçlü, bahçeli ev hayali peşinde. Eğer deniz manzarası görüyor, plaja yakın özellikleri var ise böylesi konutlara sahip olma istedi artarak güçleniyor. Uzun yıllar imar sorunu nedeniyle fiziki şartlar bölgede olmasına rağmen gerçekleşemedi. Yapılan evler kaçak konumunda olduğundan risk almak istenilmedi. 2008 yılında G.D.Y.K. ( Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları) sayeseinde yasal yapılar gerçekleşti. İmar Barışı yasasıyla kaçak evler yeni konuma ulaştı. Konut yatırımı açısından fiyatlar zirve yaptı. Revizyon Planı sayesinde belirsizlikler kalktı. Marmaris belediyesine bağlanan Selimiye kadastro yolu olan parsellere villa inşaatı izini alabiliyor. Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler yaşanan gelişmelere göre taleplerini oluştururyorlar.

Fırsatlar Devam Ediyor

Mevcut durumda Selimiye emlak piyasası konut yatırımı yanı sıra arsa arazi yatırımı yapmak isteyenler için hala fırsatlar sunuyor. Ruhsatlı ve Yapı Kayıt Belgesi bulunan konutlara ilgi güçlü. Kadastro yolu olan arsalar, eğer K.K.Ş.K. (Kıyı Kenar Şerit Kanunu) kapsamının dışında kalıyorsa, sit alanı içinde değilse, 400 metrekareden büyükse oldukça değerliler. Çünkü yasal villa inşaatı yapılabilir. Araziler konusu ise fiyat açısından makuldur. 1/5.000 veya 1/1.000 ölçekli imar panı gerçekleştikten sonra net metrajlar kalır. Statüsü araziden çıkarak arsa niteliği kazanacaktır. Bu nedenle gayrimenkul yatırımcıları arazi niteliğinde taşınmazlara daha çok ilgi göstermektedir.   

Özellikler
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Müstakil Tapu
Harita