Selimiye Satılık İmarlı Arsalar // Selimiye Emlak

Gönenç Emlak tarafından Selimiye satılık imarlı arsa ve Muğla çevresi satılık araziler ile gayrimenkul haberleri ilanları verilmektedir.

Emlak Danışmanı

Selimiye satılık İmarlı Arsalar

 • İlan No
  359
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  3049
 • İmar
  imarlı
 • Taks
  %10
 • Kaks
  %20
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Satılık Arsalar

Gönenç Emlak tarafından Selimiye satılık imarlı arsa ve Muğla çevresi satılık araziler  ile gayrimenkul haberleri ilanları verilmektedir. Marmaris'e 40 km uzaklıkta bulunan, Selimiyede, Köy Gelişme Alanı kapsamında yer alan, müstakil ev, villa inşaatı yapmaya yasal olanağına komşu satılık arsaların alınması ile sahip olunabilecek, yola cephe sınırlı olan parsel satılıktır.

İmar Geçmişi

İki parsel arsa da satılık olduğundan 5000 m2 sınırı geçilmektedir. Müstakil ev, villa inşaatına köy gelişme alanı içinde kalan emlaklar, yola cephe olduğu halde, eğer 5000 m2 altında ise inşaat izinleri verilmemektedir. Geçiş dönemi yapılaşma koşulları kapsamı içinde olan bu satılık gayrimenkul, alt yapı imkanlarına sahiptir. Sınır poligonlarının tesbiti, imar durum belgesi aldıkdan sonra, yönetmeliğe uygun çizilen projenin Özel idare tarafından onaylanmasıyla, inşaat ruhsatı alınmaktadır. Ardından yasal olarak villa inşaatı yapılır. Arsa doğa, deniz manzaralıdır. Denize olan uzaklığı 476 sayılı yasanın belirlediği sakıncalı sınır mesafesinin dışındadır. Diğer iki parselle birleşme yapıldığında inşaat izni alınabilmektedir.

Yeni Revizyon Planı

Ancak; 30 Mart yerel seçimleri ardından Muğla Büyük Şehir Belediyesi oldu. Bunun üzerine İl Özel İdare Müdürlüğü kapatıldı. Bir ay sonra revizyon imar planı 1/25.000 ölçekli yeni Revizyon İmar Planı onaylandı. İnşaat ruhsatı, iskan belgesi yetkileri Marmaris Belediyesi yetkisine verildi.

İmar Durumu

Arsaya talip olan alıcı ile Özel idare ,Tapu Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü'nden belgeler kontrol edilir. Arsaya harita mühendisi getirilerek CPS kullanılarak yer tesbiti veya kazık çakma yöntemiyle poligon tespit işlemi ücreti alıcıya ait olmak üzere yaptırıldıktan sonra satış işlemi yapılacaktır. Unutmayalım ki; kontrol, güvene engel değildir.

İmar Haberleri

İmar, inşaat bilgileri üzerine daha fazla bilgiye ulaşabilmek istenirse; sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Selimiye arazi, için sorularınız hakkında bizlere ulaşabilirsiniz. Marmaris Selimiye satılık arazi fiyatları piyasa koşulları ile belirlenmektedir. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Selimiye Gönenç Emlak

Gayrimenkul yer gösterme işlemi önceden gün belirlenerek randevu üzerine yapılır. Firma yetkilisi tarafından satılık arsa gösterilir. Güvenli bir alışveriş gereği alıcı satıcı karşılıklı görüştürülür. Lütfen satılık arsa hakkında daha fazla bilgi, resim isteğiniz için bize ulaşınız. Muğla Marmaris Selimiyede satılık gayrimenkul 3049 m2 Selimiye satılık parsel uygun fiyatla sunulmaktadır. Ancak, portföyümüzde villa köy evleri yanı sıra inşaata uygun arsalar da yer almaktadır. Satılık ilanları sürekli günceldir.

Özellikler
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Müstakil Tapu
Harita