Selimiyede Satılık Arsalar Araziler // Selimiye Emlak

Selimiye satılık arsa ve Muğla Marmaris emlak piyasası satılık kiralık ilanları arazi köy evi konut imarlı arsa bilgileri Gönenç Emlak tarafından veriliyor.

Emlak Danışmanı

Selimiyede Satılık Asalar Araziler

 • İlan No
  324
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  676
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Satılık Gayrimenkul Fırsatları

Selimiye satılık arsa ve Muğla Marmaris emlak piyasası satılık kiralık ilanları arazi köy evi konut imarlı arsa bilgileri Gönenç Emlak tarafından veriliyor. Selimiye Köyü Gelişme Alanı içinde kalan, yatırım için ideal 676m2 satılık arsa. Resmi şahıs tapulu parsel, kriterlere uymadığı için inşaat izini verilmemektedir.

Selimiye İmar Gelişmeleri

Selimiyede satılık arsa olarak satışa sunulan emlak, mevcut konumuna göre bu günkü yasalara göre inşaat izini almaya uygun değildir. Koşullar içinde, kadastro yoluna sınır olmak, 5.000m2 veya üzerinde yüzölçümüne sahip olma kriterleri sağlamamaktadır. Ancak yine de gayrimenkul olarak değeri vardır. Konut imarlı arsa statüsü kazandığında önemli değer kazanacağından, prim yapma potansiyeli vardır.

İmar Faaliyetleri

G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları Muğla İl Hudutları içinde geçerlidir. Bilindiği gibi Belediye hudutları içinde imar çalışmalarında belediyelerin iradesi vardır. Belediyenin sınırları dışında kalan yerler, Bayındırlık Bakanlığı il imar dairesi Müdürlüğü tarafından değerlendirilirken, G.D.Y.K. ile birlikte Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü çalışmaları yürütülmektedir. Kriterlere uygun olarak tarla, arazi vasfındaki parseller konut imarlı arsa niteliği kazanmıştır.Yönetmeliğin getirdiği kriterlere haiz olan arsalarda legal konut veya apart otel inşaatı yapılabilmektedir. Yönetmelik K.Y.A Köy Yerleşim Alanı kapsamında asgari 400m2, K.G.A. Köy Gelişme Alanı sınırlarında kalan arsalar için asgari 5.000m2 şartını belirtmiştir.

Revizyon Planı

Yukarıda açıklanan İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından uygulanan yönetmelik, 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı ile sona ermiştir. Belirsiz olan birçok husus giderilmiştir. Muğla İli'nin metropol belediye sistemine girmesiyle Marmaris belediyesi önemli yetkiler kazanmıştır. İnşaat ruhsatı, oturma müsadesi  verme yetkisi yanında imar planları hazırlamak ve Büyük şehir Belediyesinin onayına sunmak görevleri kapsamındadır. Selimiye satılık arsa ve Muğla Marmaris çevresi satılık kiralık emlak ilanları ile arazi köy evi konut imarlı arsa bilgileri Gönenç Emlak Bilgi bankası niteliğinde inter aktif resmi sitesi gonencemlak.com.tr tarafından vermektedir.

Selimiye Gönenç Emlak Danışmanlık Şirketi

Selimiye satılık arsa ve Muğla Marmaris çevresi satılık kiralık emlak ilanları ile arazi köy evi konut imarlı arsa bilgileri sitemizde yenilenerek yayınlıyor. Portföyümüzde satılık arsa ilanları ve muhtelif gayrimenkul tipleri hakkında ilanlar sunulmaktadır. Selimiyeemlak.net sitesi şirketimizin portföyünde bulunan özellikle Selimiye Köyü ağırlıklı ilanlarına yer vermektedir. Bilgiler ofisimizde kontrol edildikten sonra emlak sahibiyle istişare edilerek fiyatı tespit edilerek yayına verilir.

Alıcılara Parselin Yerini Gösterme

İlgilenen müşterilere, yasa gereği yer gösterme tutanağı tanzim edilerek satılık arsa yerinde gösterilir. Yer gösterme ücreti alınmaz. Alıcı ile satıcı pazarlık için karşılıklı görüşmesi temin edilir. Güvenli alışveriş için kaçınılmaz olan yüz yüze görüşme ardından, parselin GPS veya kazık çakma yöntemi ile yeri kesin belirlenir. Tapu dairesi, Kadastro kontrolleri yapılır. Gerekiyorsa Milli Emlak Müdürlüğü, Orman Müdürlüğü kontrolleri yapılır. Son olarak Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü'nde kontrol tamamlanır ve satış işlemi gerçekleşir. Prosedürün işletilmesi sıfır risk karşılığıdır. Unutmayalım ki; kontrol güvene mani değildir.

Özellikler
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Müstakil Tapu
Harita