Gönenç Emlak

Selimiye Emlak piyasasında yasal konut yapılması ile birlikte modern konutlara duyulan ihtiyaç ile akıllı ev piyasası hareketlendi.

Akıllı Ev Sistemi

akilli ev piyasası

Akıllı Ev Konut Piyasası

Selimiye Emlak piyasasında yasal konut yapılması ile birlikte modern konutlara duyulan ihtiyaç ile akıllı ev piyasası hareketlendi. Uzun yıllardır konuşulan akıllı ev teknolojisi son zamanlarda daha çok rağbet görmüştür. İnternet ve teknolojinin gelişmesiyle klasik ev tarzına farklı güncellemeler getirilmiştir. Modern evler bireylere sunduğu imkanlar ile yükselişe geçmiştir.

Evinizi önceden akıllı sistem kurulu şekilde alabileceğiniz gibi, daha sonradan da kurabilirsiniz. Selimiye Emlak piyasasında tercih edilen akıllı ev sistemleri kurulan evler, gayrimenkul yatırım bakımından da değer artışı sağlar. Bunun temel sebebi klasik anlamda evden beklentinin çok çok üzerinde kişiye farklı bir standart sağlamasındandır.

Neden Akıllı Bir Ev Tercih Etmeliyiz?

Kullanıcılarına yatırım, konfor, güven, hız, eğlence ve enerji tasarrufu sağlamaya yönelik olarak dizayn edilmiştir. İnsanların evleri onların yaşam alanıdır. Bu kadar çok fonksiyonlu bir ev kişinin yaşam standartlarını yükseltmeyi sağlayacağından akıllı evler tercih edilmiştir.

Evinizi uzaktan takip edebileceğiniz otomasyon sistemi ile aklınız arkada kalmaz. Mesela ütünün fişinin takılı olup olmadığı sürekli aklınıza takılıyorsa, bu sistem ile artık böyle bir endişeniz kalmayacaktır. Akıllı kombi sistemine başlangıçta belirli bir ücret ödersiniz. Ancak yıllar içinde yaptığınız tasarruf ile kolaylıkla fazla ödediğiniz miktarlardan kazanç sağlayabilirsiniz.

Şehirlerin büyük bir güvenlik sorunu olan hırsızlığa akıllı ev sistemiyle çözüm bulabilirsiniz. Giriş yüz tanıma sistemi ile eve giren çıkanı kolay tespit etmenizi sağlar. Anahtar olmasa dahi tanıma sistemiyle eve girebilirsiniz. Çay demleme programı ile siz sabah uyanmadan çayınızı demleyerek sizi güne hazırlar. Çocuklarınızı tanıma sistemi sayesinde tek başınayken ocak ve ütü gibi aletleri kullanamaz. Gaz ve su kaçağını algılayarak evinizi korur.

Bir Gayrimenkul Yatırım Türü Olarak Akıllı Ev

Akıllı ev sistemleri aynı zamanda bir yatırım türüdür. Bu sistem ile faturaları daha az ödeyerek tasarrufta bulunabilirsiniz. Mesela kullanmadığınız lamba ve prizleri kapatarak tasarruf sağlar. Ayrıca akıllı ev sistemi bir ev için pozitif bir özellik ve ayrıcalık olarak kabul edilir. Bu sebeple evinizin fiyatında yüksek bir artışa sebep olacaktır.

İmar barışı ile evlerini yasal zemine kavuşturan da akıllı ev sistemlerini tercih ederek kazanç sağlayabileceklerdir. Konut piyasası dikkate alındığında bu artış kolaylıkla anlaşılacaktır. Ayrıca teknolojiye erişim ve kolaylık sayesinde akıllı evler yaygınlaşmıştır. Bazı kesim tarafından lüks olarak algılansa dahi teknolojik bir hayat için oldukça yararlı ve gereklidir.

Selimiye Emlak