Gönenç Emlak

Muğla Marmaris emlak piyasaları ülke genelindeki konumunun aynası gibi özellikleri yansıtırken kendi özgünlüğünü geleneksel motiflerle yer alıyor.

Marmaris Emlak Piyasaları / Selimiye Emlak

Marmaris Emlak Piyasaları

Marmaris Gayrimenkul Pazarı

Muğla Marmaris emlak piyasaları ülke genelindeki konumunun aynası gibi özellikleri yansıtırken kendi özgünlüğünü geleneksel motiflerle yer alıyor. . Çok dalgalı ilginç süreçler yaşanmaya devam ediyor. Uzun süre fiyatların ve talebin birlikte artışını izledik. Enflasyon tüm etkilerini, dövizdeki yükselişle birlikte gücünü arttırarak ekonomiyi vurdu. İki yıl önce 550.000-TL olan ikinci el daire fiyatı bugün 2.500.000TL ve üzeri fiyatlarla alıcı bularak satılıyor. %400 üzerinde fiyat artışı oldu. Sürdürülebilir olmayan bu durum önlemlerle dengeye getirilmeye çalışılıyor. Şimdi konuyu yerelden alarak piyasaların nasıl çalıştığına dair odaklanalım.

Emlak Piyasaları Nasıl Çalışır?

Piyasa okuryazarı olmak amacıyla ekonomi diplomasına ihtiyacınız olmadan sadece yerel emlak ekonomilerinin nasıl çalıştığını anlamanız yeterlidir. Elbette terminolojide akıcı olmanız yanında satışlar, fiyatlar, değerler hakkında bölgesel verilere, kaynaklara ihtiyacınız olacaktır. Grafiklere, sayılara profesyonel uzmanlığınızı en son gelişmelerle ilgili yetenekli gözlemlerinizi ekleyin Tamamdır. Ayrıca kazanan formülünüz olmalıdır. Marmaris emlak piyasaları bütünün sadece barçası gibi görülmelidir. İdeal olarak, emlak piyasaları arz yasalarını takip eder. Satılık konut arzı talepten fazlaysa, alıcılar pazarlıklardan yararlanırlar. Satıcılar evlerini listelediğinden, arz talep gelene kadar piyasa fiyatların düşmesi için baskı yapacaktır. Evin satılması maalesef uzun sürecektir. Satılık ev arzı talebi karşılamak üzere az olursa, evler hızlı satılacaktır. Satıcı evlerini listeleyene, alıcılar iyi fiyatları bekleyene kadar fiyatlar yükselme eğiliminde olacaktır.

Arz Yasaları

İdeal olarak, piyasalar arz yasalarını takip eder. Satılık konut arzı talepten fazlaysa, alıcılar pazarlıklardan yararlanır. Satıcı evlerini listelediğinden, arz ve talep gelene kadar piyasa fiyatların düşmesi için baskı yapacaktır. Evin satılması uzun sürecektir. Satılık ev arzı talebi karşılamak az olursa, evler hızlı satılacaktır. Satıcı evlerini listeleyene, alıcılar iyi fiyatları bekleyene kadar fiyatlar yükselme eğiliminde olacaktır.

Konut Stokları

Bu nedenle, satılık evlerin, stokların sayısı ile talep, satışların, fiyatların nasıl davrandığını anlamanın iki anahtarıdır diyebiliriz. Zira yakın gelecekte hareket etmeye devam edecektir. Talep, yerel hane nüfusundaki değişiklikler tarafından yönlendirilir. Yerel gelirle istihdam seviyeleri; ipotekleri pahalı yapan faiz oranları üzerinde etkilidir. İpotek kredisinin erişilebilirliği, yerel kiralar önemli unsurlardır. Arzın, yeni ev satın alarak talebe katkıda bulunan alıcılar tarafından yaratıldığını biliyoruz. Çünkü yeni ev inşaatı ile kiracı olmak üzere satanlar başka pazara taşınan mal sahipleri tarafından yönlendirilir.

Piyasalarda Arz Talep Kuralları

Gayrimenkulün gerçek dünyasında arz talep kuralları her zaman iyi işlemez. Satıcılar muhtelif nedenden dolayı satarlar. Çoğunun yüksek fiyatlarla ilgisi yoktur. Yer değiştirme, finansal krizler, mevcut ipoteklerine fazla borçlular. Fiyatlar ne olursa olsun şimdi geniş alana veya küçülmeye ihtiyaçları var. Alıcılar genellikle peşinatları olmadığından düşük fiyatlardan yararlanamazlar. Daha büyük fiyata geçmek için mevcutlarını satamazlar. Alıcıların satıcıların yükselen fiyatlar veya satılık çok sayıda ev gibi piyasa fırsatlarına yanıt vermedeki güçlükleri bilinir. Bu nedenle, gayrimenkul, menkul kıymetlerden, koleksiyonlardan, değerli metallerden ve diğer birçok yatırım seçeneğinden az Likit bir varlık olarak kabul edilir. Sanırım Marmaris emlak piyasaları başlıklı yaklaşım niteliğindeki paylaştığımız içerik, piyasanın değerlendirmesine yönelik girişim gibi görülür.

İrtibat: 0532 312 01 16