Gönenç Emlak

Gönenç Emlak Şirketi Muğla Marmaris Selimiye emlak sektörü sancılı olduğu için önümüzdeki dönem faiz oranları gerilemeye devam ederse canlanma beklentisinde.

Emlak Sektörü Sancılı // Selimiye Emlak

emlak sektörü sancılı beklenti yüksek

Marmaris Emlak Konut Piyasası

Gönenç Emlak Şirketi Muğla Marmaris Selimiye emlak sektörü sancılı olduğu için önümüzdeki dönem faiz oranları gerilemeye devam ederse canlanma beklentisinde. Türkiye geneli yaşanan durumun yerel özellikler dışında tamamen iç piyasaya yansıdığı biliniyor. Peki, Marmaris Selimiye emlak piyasasında son durum olarak izlenilenler nedir.? Bakalım.

Muğla ve çevresi gayrimenkul sektörü Marmaris emlak konut piyasası yaz sezonu geleneksel piyasa şartları genelde devresel hareketini yaşıyor. Yerli ve yabancı turistlerin gelişi ile nüfus artışı görülüyor. Sezonun en hızlı zamanında 400.000 üstünde nüfus konaklama yapıyor.

Yabancılara Konut Satışı

Geçtiğimiz aylarda Muğla ili konut satışı ile Türkiye de yabancılara mülk satışının en yüksek düzeyde gerçekleşen illerden birisi oldu. Marmaris emlak sektörü payına düşen talebi aldı. Ancak; önceki yıllara göre İngiliz, Alman, Hollandalı turistlerin yerini daha çok Ruslar aldı diyebiliriz. Bölgemizde yabancıların satın aldıkları konutları satarak ülkelerine dönüş yapmaları gözleniyor. Gayrimenkul sektöründe bu manada daralma yaşandığını, geçmişin pırıltılı günlerinden çok uzaklarda olduğumuzu belirtelim.

Stok Erimeye Başladı

Nitekim Türkiye geneli 1 000 000 konut stok hacmine ulaşan gayrimenkul sektörü, talebin daralan yönde hareketini izlediği günleri gördü. Ancak, düzenlenen indirimli ve kolay ödemeli kampanyalar, teşvikler, bankaların konut kredisi faizlerindeki oranlarda gerileme piyasayı toparlıyor. Portföyümüzde Muğla Marmaris Gönenç Emlak şirketi kiralık satılık daire konut ev villa tipi ilan ve emlak bilgisi güncellenerek verilmektedir. Marmaris Haber sitemiz konu hakkında piyasadan gayrimenkul haberleri vermektedir. İzlemeniz önerilir.

Yaşanan piyasa genel şartları altında biz yine de Marmaris'in kendi talebini yarattığını söylemekten geri kalmayalım. Turizm sezon sonu içerisinde yaşanan gelişmelere göre fiyatlar dalgalanma gösterebilir. Depreme dayanıklı yeni birinci el konutlara ilginin sürdüğünü, ancak her şeye rağmen hala konut kredisi kullanımında ciddi isteksizliğin olduğuna dikkat çekelim. Daralan talep nedenlerden birisi olduğunu belirtelim. Değişmeyen bazı kuralların varlığını kabul etmek gerekiyor. Örneğin, kalite daima satar. Önemli mevkide bulunan konutların tüm zamanlarda ilgi kaynağı olduğu bilinir.

Kiralık Ev Sorunu Var

Marmaris gayrimenkul sektörünün en büyük ve önemli sıkıntısı kiralık konut bulmada yaşanmaktadır. Turizmcilerin sihirli sözcüğü "yerimiz kalmadı". Maalesef profesyonel danışmanların ve konut arayanların mutsuzluğuna dönüşmüş durumda. Marmaris kiralık evler için fiyatı bir yana, bulmak artık çok güç.

Konut Fiyatları el Yakıyor

Fiyatları ise konuşmaya gerek yok. Çünkü kiralık ev bulmak sorun oldu. Sabah bir nakliyatçı kamyonu eşyaları götürüyor. Öğleden sonra diğer nakliyatçı yeni kiracının eşyalarını getiriyor. Yani bu günlere geldik. Çözüm mü? Sorun bu şartlar altında çözümsüz görünüyor. Konut sektörüne sunulan kiralık ev sayısının çok üzerinde sayıda talep geliyor. İnsanların isteklerini engellemeye hakkınız yok. Ama konut arzını genişletecek sayısını arttıracak olanak yok. Sorun kilitlenmiş görünüyor. Süper kira fiyatları ancak bu durumda talebi düşürebilir. Sanırız gidiş o yönde oluyor.