Gönenç Emlak

Muğla Marmaris Selimiye satılık arsalar için satışa çıkarılan gayrimenkul ilanlarındaki son zamanlarda artışın yaşanması dikkat çekiyor.

Selimiye Emlak Piyasası

Marmaris Selimiye emlak konut piyasasi

Selimiye Satılık Emlak Konut

Muğla Marmaris Selimiye satılık arsalar için satışa çıkarılan gayrimenkul ilanlarındaki son zamanlarda artışın yaşanması dikkat çekiyor. Ancak; arz sunumundaki bu artış, Selimiye Emlak piyasasında yaşanılan yalnızca devresel hareket olarak belirleyicidir denilebilir.

Yaz sezonunda, yazlıkçılar, tatilciler Selimiye satılık gayrimenkul bilgileri ile piyasa genel bilgi alt yapısını tesis etmeye çalışır. İkinci aşama ise bilgilerin kıyaslanmasıdır. Çerçevesi deneyimle belirlenmiş olan bilgilerin test edilmesi ise sonraki aşamadır. Talebi oluşturan kitle içerisinde gözü kapalı parsel veya Selimiye satılık konut satın alınması diye bir şey ve kimse yoktur. Süreçte araştırma, bilgi toplama, değerlendirme analiz, kıyaslama ve bilgileri sentez etme evreleri yaşanır. Artık; gayrimenkul satın alma kararı için düşünsel olgunluk tamamlanır. Alıcının olgunluğa erişmesi gerçekleşir. Bütçesine göre uygun ne alabileceğini bilir.

Selimiye Gönenç Emlak

Bize göre bu aşamaya gelen kişi, sonuç almak, kararını uygulamak ister. Bu yazının yazarı ve Marmaris Selimiye Gönenç Emlak Şirketi kurucusu olarak, profesyonel danışmanlık faaliyetinde 27 yıl üstünde aktif çalışanı olarak karar verme süreçleri analizinde başarıların bu süreç tekrarları ile geldiğini söyleriz.

Satış sürecini başarılı düzeyde yönetmede destek olarak karşılıklı anlaşma seviyesine önem vermek anahtardır. Alıcı ne aradığını ve ne alabileceğini bilmektedir. Burada sözünü ettiğimiz alıcının idealize edildiğini belirtelim. Gerçek yaşamda pek öyle olmuyor. Ama biz yine de olması gerekli olan üstünden gidelim.

Alıcının ne aradığının anlamı, emlak hakkında teknik bilgisidir, Ne alabileceği ise, piyasa ve gayrimenkul değerleridir. İşte, genelde yaz mevsiminde, arazi, köy evi, villa, tarla, arsa taleplerinde, sorguların yoğun, yer gösterme trafiğinin hızlı olması yaşanır. Buna mukabil satışların takatsiz gerçekleşmesi bu sebeple olmaktadır.

Gayrimenkul Pazarlama

Sezon bitti. Şimdi, reel fiyatlar üstünde satış için artan talep mevcut. Müşteri bakıcı değil alıcı. En önemlisi, ciddi ve bilinçli. Alıcıda aranan ideal özellikler. Ayni dili konuşmak gibi bir şey. Bilgi çağında olduğumuz için aradığına ulaşmak oldukça kolaylaştı. Teknolojik gelişmeler ticari alışkanlıkları, hatta kuralları bile değiştirdi.

Klasik ticaretin rafa kaldırıldığını söylemek mümkün. Çünkü, rekabet edebilme sansı yok. Selimiye gayrimenkul piyasasında parsel satın alarak hayalinizdeki eve sahip olmak mümkün. Hayallerinizi ertelemeyin. Destek almadan önce, araştırmaya, sorgulamaya başlama yol haritasında önemli taşlardan birisidir.

SELİMİYEEMLAK