Gönenç Emlak

Gönenç Emlak şirketi ortaklar arasında hisse satışı konusunda gayrimenkul sektöründe izleyicilerine açıklama yaparak uyarıda bulundu.

Hisse Satışı // Gönenç Emlak Marmaris

hisse satışı

Hisse Satışı

Gönenç Emlak şirketi ortaklar arasında hisse satışı konusunda gayrimenkul sektöründe izleyicilerine açıklama yaparak uyarıda bulundu. Yanlış yapılanı düzeltmeye çalışmak yerine başta doğru işlemi tercih etmek nispeten kolaydır. Danışmaktan çekinmeyin tavsiyesi 29 yıldır Marmaris gayrimenkul piyasası kapsamında hizmet veren öncü gayrimenkul danışmanlık firmasından geldi. Yazı başlığı konusunda insanların sorun yaşamaması için uzman desteği gerekir. Özellikle ayrılmak istendiği zaman mal dağılımı yapmak ya da devretmek bazen insanlar için tahmin edilenden büyük bir sorun olabilmektedir. Doğru  devir yapmak isteyenler konu hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Böylece gerek görüldüğünde hisse devri yapmak kolay olabilir. Ayrıca işlemleri kısa sürede sonuçlandırmak mümkündür. İmar çalışmalarının halen devam ettiği Selimiye satılık arsalar piyasasından konu hakkında gelen sık sorular içinde açıklamalar yer almaktadır.

Devir İşlemi

Ortaklık konusu iki çeşittir. El birliği mülkiyeti ve diğeri paylı mülkiyettir. El birliği mülkiyet tipinde paydaşların ne kadar orana sahibi olduğu belli değildir. Bu sebeple süreç kolay ilerlemez. Mevcut paydaşların her birisinin gayrimenkulün her yerine tam ortak görünmesi sorunludur. Ne kadar pay sahibi olduğu da maalesef belli değildir. Hisse devri yapmak istenilirse önemli sorunlar çıkabilir. Günümüzde fazla kullanılmamakta olan sistem özellikle paydaşların paylarını birbirlerine devretmek istedikleri zaman beklemedikleri sorunlarla karşı karşıya kalmalarına neden olmaktadır. Artık çağımızda kullanılan bir ortaklık çeşidi paylı mülkiyet seçeneğidir.

Pay Satışının Detayları

Ortaklık tipinde paylı mülkiyeti tercih edenler açısından devrinin oldukça kolay olduğunu ifade edelim. Seçenek açısından ortakların sahip oldukları oranı bellidir. Devir süreci bu nedenle nispeten kısa sürer. Böylece ortaklar herhangi sorun yaşamazlar. Ortaklık tercih edenler eğer hisselerini birbirlerine devretmek isterse yapmaları gereken ilk önce ortaklık şeklini değiştirmektir. Yani paylı mülkiyete dönüştürerek hisseleri belirlemektir. Uygulama tapuda tescil ettirmeleri gerekir. Yapılandan sonra hisse devri yapmak çok kolay bir biçimde sürecektir. Konu hakkında insanların çok fazla bilgisi olmaması nedeniyle bazen ortaklar özellikle hisse devri yapmak istedikleri zaman muhakkak karşılarına bu tarz sorunlar çıkmaktadır. Ortakların hisse satış işlemleri hakkında yeterli bilgi sahibi olmayanlar muhakkak konusunda yetkin uzman desteği almalıdır.

Medya Ulaşım: Kemal Gönenç

0532 312 01 16