Gönenç Emlak

Gönenç Emlak Şirketi yatırım için gayrimenkul konusu hakkında gündeme alınan yazıyı sektör kapsamında paylaşıyor.

Yatırım İçin Gayrimenkul // Gönenç Emlak Marmaris

gayrimenkul yatırımı

Yatırım İçin Gayrimenkul Kazandırır

Gönenç Emlak Şirketi yatırım için gayrimenkul pazarı hakkında gündeme alınan yazıyı sektör kapsamında paylaşıyor. Türk toplumu birikim yapmayı seven, yapılan birikimlerinin değerlendiğini görmekten mutlu toplumdur. Yaşanacak, ikamet edilecek alan tercih edilse de gayrimenkuller, yatırım amacıyla yapılmaktadır da. Yatırımımızın çoğalması amacıyla tercih edilen evler, gelişen büyüyen firmalar nedeniyle maket üzerinden bakılarak alınacak taşınmazlara dönüşmüştür. Siz elinizdeki küçük yatırımı büyütmek isterken, firmalar da en iyisini sunmaya hazırlanmaktadırlar. Selimiye gayrimenkul pazarı  mevcut alanda dikkat çekmeye devam etmektedir.

Ticaret Hukuku

Maketten ev satın alınabilinir. Fakat kötü niyetli uygulamalar ancak hukuk yoluyla güvence altına alınabilir. Nitekin konuyla ilgili kanun koyucu tedbirler almıştır. Değerleri her an yükselen gayrimenkullere başlamak karlı girişimdir. Önemli olan, olanağı size sağlayacak firmaya bakılmalıdır. Sağlayacak şirketin öz geçmişi iyi kontrol edilmelidir. Sağlanacak gayrimenkul alanında daha önce yaptığı işlerin kontrolünü sağlanabilir. Ticaret sicil kaydı kontrolü yapılarak firmanın gerçek ticari yılı hakkında net bilgiye sahip olunabilir. Firmanın finansal anlamda nasıl devam edeceği, yapılacak işlerin karşılanması, yeterli bütçe imkanlarının bulunmasının kontrolü yapılabilir. Böylece yapılacak tedbirler sonunda eser sözleşmesiyle gayrimenkul satışı alabilir. Yatırım için gayrimenkul alarak taşınmaz varlığınızı çoğalta bilirsiniz.

Eser Sözleşmesi

Firmadan emlak satışı, alımı veya sahip olduğunuz taşınmazın kentsel dönüşüm kapsamında yeniden yapılması kapsamında yapılacak olan sözleşmeye eser sözleşmesi denir. Yapabilmek adına; yapım, bakım, onarım, yükümlenin sözleşmesidir. Sözleşmeler, her iki tarafa borç yükleyen sözleşme türüdür.

3 Faktör Kuralı

Alıcı taraf, taahhüt edilen bedeli vermeyi, diğer taraf ise konu olan eseri meydana getirip alıcıya teslim etmekle sorumludur. Sözleşmenin oluşabilmesinde 3 unsurun olması gerekir. Meydana getirme, bedel, anlaşmadır. Tarafların rızasıyla birbirlerini borçlu hale getirecek sözleşmedir. Yasal olarak 6098 sayılı borçlar kanununda yer almaktadır.

Sözleşme Esastır

Eser sözleşmesi ye yüklenici firmanın, haklı menfaatlerini gözeterek, sadakatle, itinayla borcunu, yapacağı işi ifa etmek zorunda. Verilen sözlerin mümkün olan en iyi şekilde yapması söz verilen gibi teslim edilmesi mecburidir. Yüklenici firma, borcunu ayıpsız olarak sağlamak yükümlülüğü vardır. Ayıplı olandan; sözleşmede taahhüt edilen kurallara uyulmaması, istenilen niteliği taşımayan maldan sorumlu tutulmuştur. Başka bir şey teslimi olarak bilinen aliud ise, borçlunun başka içeriğe sahip diğer bir şey teslim etmesidir.