Gönenç Emlak

Muğla Marmaris Selimiye satılık villalar için taleplerde durgunluğa rağmen yükselme izlenirken imar barışından yararlanılan müstakil evler popüler oldu.

Marmaris Selimiye Satılık Villalar // Selimiye Emlak

satılık mustakil evler

Selimiye Satılık Evler

Muğla Marmaris Selimiye satılık villalariçin taleplerde durgunluğa rağmen yükselme izlenirken imar barışından yararlanılan müstakil evler popüler oldu. Konut satışları durgun. Rutin seviyede işlem oluyor. Alt, orta gelir seviyesinde alıcılar talep oluşturmaya devam ediyor. Villa satın almak daha çok gelir seviyesi yüksek alıcıların talebi görünüyor. Gayrimenkul sektöründeki durgunluk gayet normal olarak piyasayı etkiliyor. Fakat Selimiye satılık villalar, almak isteyenler için belirleyici etmen öncelikle fiyat değildir. Belirleyici olan alıcının satın almak isteği. Herkes ister. Ancak bu isteğin efektif desteğe sahip olması gerekir. Yani para, istek birleştikten sonra beğenmek karar vermeyi kolaylaştırır. Konut  satın alma konusunda beğenmeyi temin eden, fiyat, kalite, mevki olduğunu söyleyelim. İkinci el konutlarda yapının yaşı da etken unsurlar içerisinde yer alır.

Marmaris Villalar

Marmaris satılık villa fırsatını paylaşalım. Tek bağımsız parsel üstüne inşa edilmiş villa, üç yatak odası, mutfak, çift banyo tuvalet, geniş balkon, teraslar, yüzme havuzu, araç park yerinden ibarettir. İlan bilgilerine Gönenç Emlak sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.Konutun yabancılara satışı konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Yat limanına araçla beş dakikalık mesafede bulunan satılık villalar doğa manzaralı, ulaşım kolaylığına sahip olması avantajdır.

Selimiye Revaçta

Son senelerde, Marmaris'e araçla 45 dakika mesafede bulunan Selimiye satılık villalar arsalar tipinde gayrimenkul talepleri açısından öndedir. Köy evleri kadar villa talepleri önemli yer tutmaktadır. Burada önemli avantaj villa inşaatına uygun konut imarlı arsalar temin edilmektedir. Datça Bozburun ve ilgili İmar plan hükümlerine uygun olmak koşuluyla kendi arzunuza göre, deniz manzaralı, plaja yakın mesafede villa inşaatı yapabilir. Revizyon İmar Planı onaylandıktan sonra yapılaşmanın devam ettiğlai izlenmektedir. Kadastro yoluna cephesi bulunan 400m2 üzerindeki parsellere konuty yapılabilmesi, konut inşaatı açısından kolaylık sağlamıştır. 

İmar Barışı

Sonuçları itibarıyla benimsenmitir. Uygulamayla kaçak durumda bulunan konutların kayıt altına alınması evlere yasal statü kazandırmıştır. Köy evi, sakız tip tabir edilen tek katlı konutlar, müstakil evler imar barışı ile fiyatlarını nerede ise ikiye katlamıştır. Gayet doğal olarak, geleceği meçhul kaçak konut satışı ile yasal konuma sahip konutu satmak ayni değildir. Bu nedenle imar barışının fiyatların üzerinde doğrudan etkisi olmuş, satış fiyatlarını yükseltmiştir.

İrtibat: 0532 312 01 16