Satılık Arsa Selimiye Marmaris // Selimiye Emlak

Muğla çevresi Satılık arsa Selimiye Marmaris gayrimenkul ilanları ile bilgileri Gönenç Emlak haberleri düzenli sunuluyor.

Emlak Danışmanı

Satılık Arsa Selimiye Marmaris

 • İlan No
  347
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  1700
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Selimiye Emlak

Muğla çevresi Satılık arsa Selimiye  Marmaris gayrimenkul ilanları ile bilgileri Gönenç Emlak haberleri düzenli sunuluyor. Marmaris Selimiye mahallesi üst kısımlarında yer alan satılık emlak, yola cephesi bulunmadığı için konut inşaatı yapılmasına uygun değildir. 1/5000 ölçekli uygulama imar planları yapılarak onanmasından sonra yasal olarak inşaat izini olabilir. Konum olarak bugün tarla arazi statüsüne sahiptir. Büş mevkinde bulunan Selimiye satılık arazi tapuda şahıs adına tescil edilmiştir. Niteliği zeytinlik olarak kayıtlıdır.

Marmaris Selimiye İmar Çalışmaları

Selimiye mahallesine imar gelmemiştir. 01.02.1989 tarihinde kadastro çalışmaları başlamıştır. 24.07.2004 tarihi ise tahdit, tespit çalışmalarının tamamlanmasını göstermektedir. 1991'de 1500 dönüm, 1993'de ise 1172 dönüm işlemi kesinleşmiştir. 6504 dönümlük parsellerin çalışmaları Muğla Kadastro Müdürlüğü tarafından 2009 tarihinde devam ettiği bildirilmişti. Milli Emlak tarafından şerh konulan ve daha sonra dava açılan parseller mevcuttur.

Revizyon Planı Yenilikleri

İmarın gelmemesine karşın, G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları yönetmelik değişikliği ile pek çok arazi, tarla vasfındaki emlak arsa statüsü kazanmıştır. Bu parseller yasal villa veya butik otel inşaatı yapabilme imkanına kavuşmuş ve 2008 yılından beri yürürlükteki yönetmelikle Muğla il hudutları kapsamında kalan köylerde, aksine hüküm bulunmayan yerlerde yasal inşaat izini Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından kriterlere uygun olan parsellere verilmektedir.Ancak, Muğla ili metropol belediye olunca yetki merci değişti. Daha fazla bilgi için imar bilgileri ve sık sorulan sorular sayfalarımıza bakabilirsiniz.

Marmaris Selimiye Emlak Fırsatları

Gayrimenkul gösterme talep edildiğinde Selimiye Emlak yetkilisi tarafından yapılır. Zaten, güvenli alışveriş temini amacıyla alıcı satıcı karşılıklı görüştürülmesi prensibimizdir. Muğla Marmaris Selimiye satılık arsa emlak gayrimenkul arsalar arazi tarla ilanları portföyümüzde bulunmaktadır.. Müstakil ev villa köy evleri kiralık ev konut özellikli gayrimenkul bilgilerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Sitemizde sürekli olarak güncellenen ilanlar günceldir. İsteklerinizi bize ulaşın sayfasından lütfen iletiniz.

Özellikler
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Müstakil Tapu
Harita