Selimiye Satılık İmarlı Arsa // Selimiye Emlak

Muğla Marmaris Selimiye satılık imarlı arsa ve yatırım uygun parseller ile tarla arazi köy evleri villa müstakil ev tipi ilanlar veriliyor

Emlak Danışmanı

Selimiye Satılık İmarlı Arsa

 • İlan No
  677
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  5007
 • İmar
  imarlı
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Selimiye Satılık Arsa Parseli

Muğla Marmaris Selimiye satılık imarlı arsa ve yatırım uygun parseller ile tarla arazi köy evleri villa müstakil ev tipi ilanlar veriliyor.Marmaris'e araçla 40-45 dakikalık mesafede bulunan Selimiye emlak sektöründe hızlı gelişme göstermektedir. Günümüz kent yaşamının betonlaşan dogallıktan uzak ortamdan kaçışı güneyde sığınılacak liman arayışında olanları kucaklıyor. Metropol hastalığı dediğimiz, kentlerin kirli, gürültülü, kalabalık, stres yüklü, devingen yaşam tarzı insanları mutsuz ediyor.

Gayrimenkul Yatırımı

Bu nedenle; doğa içinde, denize yakın, huzurlu, sakin köy yaşamı özlem haline geldi, artık sektörde karşılığı talep olarak oluştu.Sorunu olmayan, güvenli, hukuki problemsiz, inşaat ruhsatı almada sakıncasız inşaat yapılabilir. Satılık imarlı Satılık imarlı arsa satın almak isteyenler arttıkça, bu istekler fiyatlara yansıyor. Ancak, 2008 yılından önce karşılanması mümkün olmayan talepleri artık fiyatları yükselse bile karşılamak mümkün. Düzenli yayınlanan Marmaris Emlak Haberleri bölgemizden sektör hakkında haberleri, güncel bilgileri, satılık kiralık ilanlarını sunmaktadır. İzlemeniz önerilir.

İmar Çalışmaları Geçmişi

imar süreci henüz tamamlanmamıştır. Ancak, yönetmelik değişikliği ile araziler yönetmelik kriterlerine uygunluk kapsamında dönüşüme uğramışlar, arsa konumuna geçmişlerde. Örneğin; satışa çıkarılan ilandaki satılık imarlı arsa 5007m2 metrajlıdır.. Kentsel Gelişme Alanı kapsamında, yola sıfır cepheli hududu olan parseller eğer 5000m2 ya da üzeri metraja sahip ise, 85m2 tabana oturan, iki katlı, konut inşaatı yapabilirler. Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından planlar onayladıktan sonra inşaat ruhsatı ile konut yapılabilir. Belirtilen iki şarttan birisi eksik olursa, ruhsat verilmemektedir. Son Durum: 1/25.000 Ölçekli Revizyon İmar Planı onaylanmıştır. Marmaris Belediyesi yetkilendirildi ve Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü kapatıldı. Nitekim; Selimiye Satılık Arsa kriterlere uygundur. Fiyat olarak rayiç değerlere göre makul olup, sahibiyle pazarlık payı olmak üzere görüşülür. Şirketimiz alıcı satıcı yüz yüze görüşmesine önem vermektedir. Çünkü, güvenli satış islemi için ön şartıdır.

Alıcılara Arsanın Gösterilmesi

Satışa sunulan arsanın yerinde gösterilme işlemi için şirket yetkilimiz randevu alınarak servis vermektedir. Taraflar parseli görerek beğendiği taktirde sahibiyle görüşürler. Ön anlaşma olursa, Tapu, Kadastro kayıtları kontrol edilir. Milli Emlak Müdürlüğü tapulama işleminde şerh koyarak iptal davası açma haklarını saklı tuttuğu için, tedbir olarak kontrol edilmesinde yarar vardır. İl Özel İdare Müdürlüğü'nden de kontrol edildikten sonra, arsanın kazık çakma veya GPS ile tespiti ardından satış işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem artık bir günde tamamlanmaktadır.

Selimiye Gönenç Emlak Şirketi

Yıllardan beri bölgemizde profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Marmaris Merkez ofisimiz'de özellikle Selimiyede satilik arsa konusunda özel çalışma yapılmaktadır. Bodrum'dan Fethiye'ye kadar bölge çalışmalarımız sürdürülmektedir. Yeni kayıt edilen arsa ilanları bültenle duyurulmaktadır.Üyelik sisteminden yararlanmanız önerilir.

Özellikler
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Müstakil Tapu
Harita